تبلیغات
عطش برای آزادی - اکستازی از شادی تا مرگ
موضوعات سایت
صفحات جانبی
عناوین آخرین مطالب ارسالی
برچسب
نویسندگان
خلاصه آمار سایت
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
درباره وبلاگ

نام وبلاگ بر گرفته از نام کتاب عطش برای آزادی از فروهر تشویقی میباشد . این وبلاگ برای افزایش آگاهی شما دوست عزیز از بیماری اعتیاد میباشد و بیانگر دیدگاه هیچ گروه و انجمن خاصی نیست و بیشتر هدف خود را بر اساس بهبودی متمرکز ساخته است مطالب این وبلاگ بر گرفته از تجارب شخصی خودم و همدردانم میباشد که سالها با این بیماری دست و پنجه نرم کرده و امروز به ساحل آرامش رسیده ایم و زندگی بدون مصرف مواد را تجربه میکنند. این مطالب حاصل درد و رنج و یا تجربه ی از مرگ یک انسان است که امروز در اختیار شما دوست عزیز قرار می گیرد.به امید روزی که هیچ معتادی از درد اعتیاد از بین نرود
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه
امكانات
در یاهو با سبحان چت کنید
اگر متقاعد به عجز در مقابل مواد نشوید , مواد شما را متقاعد خواهد کرد

عطش برای آزادی

 

اکستازی از شادی تا مرگ
مقدمه:

آیا تا کنون اسم (اکستازی) را شنیده اید؟آیا مصرف هم کرده اید؟!!در هر صورت امروز تصمیم گرفتم که در مورد این ماده مخدر که کم کم رواج یافته و روز به روز بیشتر می شود و سوالات زیادی هم درباره آن مطرح است، مطلبی هرچند کوتاه بنویسم.امیدوارم که استفاده کنید!

(منظورم ازمطلبه!!!)

 برای دیدن ادامه مقاله به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

مقدمه:

از اینکه  فرصت کردم تا مطلبی بنویسم بسیار خوشحالم و امیدوارم که تا اینجا از تمام مطالب بهره کافی برده باشید.Ecstasyآیا تا کنون اسم (اکستازی) را شنیده اید؟آیا مصرف هم کرده اید؟!!در هر صورت امروز تصمیم گرفتم که در مورد این ماده مخدر که کم کم رواج یافته و روز به روز بیشتر می شود و سوالات زیادی هم درباره آن مطرح است، مطلبی هرچند کوتاه بنویسم.امیدوارم که استفاده کنید!

(منظورم ازمطلبه!!!)

   شکلها ونامهای اکستاسی
این ماده مخدر روان گردان بسیار خطرناک بوده و به شکلهای مختلف تزریقی ، قرص ، ژل ، برچسب و نوشیدنی موجود می  باشد . اکستاسی معمولاً به شکل قرص ها ی رنگی است که روی این قرص ها شکلهایی مانند : قلب ، پروانه ، ستاره ، حروف لاتین و...  حک شده است ودر بسته بندی های مختلفی از جمله بسته هایی به اشکال کارتونی ، مثل میکی موس ، پوکمان و ... ارائه می شوند . این قرص ها در بین مصرف کنندگان با نام های مختلفی مثل قرص X  ، قرص عشق، قرص نشئه، بمب شادی ، داروی هم آغوشی ، سوپرمن ، مرسدس، استار، جت و... شناخته می شوند .

اکستاسی یک داروی روان‌گردان مصنوعی با دو خاصیت تحریکی شبه آمفتامین و توهم‌زای شبه LSDاست. نامهای خیابانی این ماده XTC قرص شادی ، عشق و آتش فرشته می‌باشند. فرمول شیمیایی آن متیلن ‌دی‌اکسی ‌متامفتامین یا بطور مخفف MDMA است. این ماده برای سیستم عصبی سمی بوده و در دوزهای بالا قادر است درجه حرارت بدن را خیلی سریع افزایش دهد که منجر به تخریب عضلات ، کلیه و سیستم قلبی عروقی خواهد شد.


تولد اکستازی

اولین بار این مواد در سال 1914 توسط کشور آلمان ساخته‌شد و به عنوان کم کردن اشتها در جنگ جهانی دوم بر روی سربازان مورد امتحان قرار گرفت. در سال 1985 در کشور هلند به عنوان ضد‌‌ افسردگی استفاده گردید. همچنین ماده‌ای دیگر به عنوان توان‌زا به آن افزوده شده و با نام ایکس‌ستیو وارد خاورمیانه و ایران گردید بعد به دلیل اینکه بازار خوبی پیدا نکرد، روان گردان نامگذاری شد ولی باز هم در بین جوانان بازاری پیدا نکرد در نتیجه برای اینکه جوانان هم به این سمت و سیاق کشیده شوند ، نام شادی آور یا شادی بخش بدان نهادند.

اشکال مواد شادی آور

قرص و کپسول ، آنهایی که از خارج از کشور وارد می‌شوند دارای شکل و رنگ هستند، اما آنهایی که در ایران ساخته می‌شوند فاقد رنگ و شکل خاص هستند و اگر انگشت بر روی قرص‌ها بکشیم و رنگ آنها برود آن موقع می‌فهمیم که آنها قرص اکستازی ایرانی هستند.که به صورت مایع ، به صورت پودری ، به صورت آدامس ، به صورت خوراکی موجود می‌باشد.

X از حدود نیمه های دهه 1960 به عنوان آمفتامین با عوارض کمی برای کاهش افسردگی وارد بازار شد و به صورت کوتاه مدت باعث بهبود این مشکلات شد اما به دلیل سوء مصرف باعث مشکلات زیادی می شود که موجب شده از آن به عنوان یک ماده مخدر نام برده شود.

دلایل مصرف اکستاسی 
هر فردی ممکن است به دلایل مختلفی داروهای به اصطلاح نشاط آور و یا قرص های اکستاسی را امتحان کند .
- بسیاری از جوانان تحت تأثیر سخنان دوستان خود در مورد ایجاد احساسات هیجان انگیز کاذب و از بین رفتن مهارتهای اخلاقی ، از این ماده استفاده می کنند .
- مشکلات خارج از توان فرد ، مشوقی نیرومند برای مصرف چنین موادی است . بعضی از افراد برای رهایی از آلام ناشی از صدمات روحی یا مشکلات جسمی به این داروها پناه می آورند .
- فرار از افسردگی ، رسیدن به آرامش ،داشتن لحظاتی شادتر و ایجاد تنوع در روند یکنواخت و مأیوس کننده زندگی از دیگر دلایل روی آوردن جوانان به این قبیل مواد است .

حالات فرد پس از مصرف اکستاسی :

15 تا 20 دقیقه بعد از مصرف قرص های اکستاسی آثار سوء قرص ها مشاهده می شود .
* اکستاسی یک داروی توهم زا بوده و برمغز اثر گذاشته و باعث تأثیر بر تفکر ، خلق و خو و حافظه می گردد . پس از مصرف شخص نمی تواند موقعیت صحیح خودرا درک کند و دچار توهم می شود .
یک مصرف کنند ه اکستاسی می گفت: در یک مهمانی ایکس ، مردی که به مقدار زیاد و به طور مداوم اکستاسی مصرف می کرد، خودرا پرتقال می دانست و یکی از مصرف کنندگان فکر می کرد که مگس است و به دفعات سرش را به شیشه پنجره می کوبید .

* مصرف کنندگان این قرص ها موقعیت خودرا از نظر فضا ، مکان و زمان نمی توانند به درستی تشخیص دهند . طبق گزارشات و به عنوان نمونه : چندین مورد اشخاص مصرف کننده ، ازپنجره طبقات بالایی آپارتمان بی اختیار به بیرون آمده و سقوط کرده اند ویا جوانی که اکستاسی مصرف کرده بود در حالیکه ماشین با سرعت زیاد در اتوبان درحال حرکت بود در ماشین را بازکرده و از ماشین بیرون آمد.


عوارض مصرف اکستاسی :
- مصرف این قرصها باعث افسردگی ، گیجی ، اضطراب بیش از حد ، سوء ظن و بدبینی ، جنون گذرا و... می شود .
- اقدام به خودکشی وخودزنی پس از مصرف این قرص ها نیز گزارش شده است.
- مصرف اکستاسی همچنین باعث تغییرات فشارخون ، افزایش ضربان قلب ، اتساع مردمک ، لرز، تهوع و استفراغ ، نارسایی کلیه ها و... می گردد .
- مصرف این قرص ها در بعضی موارد سبب مسمومیت ، تشنج ، اغما و مرگ خواهد شد .
نکته قابل توجه این است که : پس ازفقط یک بار مصرف اکستاسی آثار مخرب این قرص برمغز تا 7 سال پس از این مصرف ، درعکس های گرفته شده از مغز مشاهده می شود .

عوارض بر روی مغز به روایت عکس


میهمانی های ایکس ( X پارتی ) 
اکستاسی یا (( داروی طراح )) در میهمانی هایی به نام میهمانی های X یا ریو ( RAVE ) مصرف می شوند .
اکستاسی میل به خوردن و خوابیدن را مهارمی کند و در نتیجه مصرف کنندگان می توانند بدون نیاز به خوردن و خوابیدن در میهمانی های چند روزه شرکت کنند . همه شرکت کنندگان این مجالس اکستاسی مصرف نمی کنند ولی همه آنها شاهد مصرف این مواد مخدر خواهند بود ، بنابراین هر فردی که در مهمانی X شرکت می کند در معرض خطر استفاده از اکستاسی قرار می گیرد .
در این مجالس به علت هیجان بیش از حد و نداشتن کنترل رفتار ، روابط جنسی بدون محافظت صورت می گیرد و درنتیجه ممکن است شخص به بیماری هایی مثل ایدز و هپاتیت ( BوC ) مبتلا گردد .کلام آخر : بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که با مصرف قرص های اکستاسی (( شادتر می شوند )) و بهتر فعالیت می کنند ، این فقط یک باور غلط است ، این مواد دیر یا زود جسم و روان را نابود می سازند .
فشارهای زندگی ممکن است انسان راتحت تأثیر قراردهند اما راه حل هایی وجود دارند :
- ورزش ، رژیم غذایی مناسب ، پیاده روی همراه با مشاهده طبیعت سبب احساس رضایت و آرامش می شود .
- صحبت با یک فرد قابل اعتماد در مورد مشکلات می تواند کمک کننده باشد .
- واز همه مهمتر رازو نیاز با خالق هستی و طلب کمک و راهنمایی از او باعث آرامش و تسلی دلها می گردد .
جوانان امید های آینده اند .والدین باید با فرزندان خود صحبت کنند و وقت بیشتری را به آنها اختصاص دهند .
بنابراین :
• به مشکلات جوانان گوش دهید ، آرزوهایشان را بشنوید .
• از تلاشهای آنها در جهت کارهای مثبت هر چند بدون نتیجه باشد تعریف کنید .
• توانایی آنها را تمجید و روحیه شان را تقویت نمایید .
• با آنها درمورد داروهای خطرناک و عوارض آنها صحبت کنید .
• آنها را به نیایش و ذکر خدا تشویق نمایید.
و مطمئن باشید شما می توانید زندگی عزیزان خود را نجات دهید .برچسب ها:ایکس تازی، قرص ایکس، عوارض مصرف ایکس، تاریخچه تولید ایکس تازی،

ارسال توسط سبحان | تاریخ : چهارشنبه 9 تیر 1389 | نظرات ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی

واقعیت زندگی و خدا محوری
نامه معتاد به خانواده اش
مطالبی از کتاب اول معتادان گمنام و تجربیات شخصی (1)
دعای آرامش , دعای قدم سوم , نیایش و مراقبه
کمک خانواده به معتاد ( معرفی گروه نارانان )
بهبودی از اعتیاد فعال
دعای آرامش انگلیسی
پیام امروز
مطالبی از کتاب یاداشتهای غار ترجمه فروهر تشویقی
معتاد کیست (دانلود فایل صوتی معتاد کیست )
تاریخچه اعتیاد در ایران
چرا معتادان گمنام
دعای آرامش , دعای قدم سوم
داستان پرواز یک دوست
اکستازی از شادی تا مرگ
مشروبات الکلی و بیماری الکلیسم
گوشه ی از تاریخچه انجمن معتادان گمنام ( NA )
بیماری اعتیاد چیست
معرفی کتابهای ترجمه و یا نگارش شده فروهر تشویقی
کراک مرگ خاموش
صفحات دیگر