تبلیغات
عطش برای آزادی - بیماری اعتیاد چیست
موضوعات سایت
صفحات جانبی
عناوین آخرین مطالب ارسالی
برچسب
نویسندگان
خلاصه آمار سایت
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
درباره وبلاگ

نام وبلاگ بر گرفته از نام کتاب عطش برای آزادی از فروهر تشویقی میباشد . این وبلاگ برای افزایش آگاهی شما دوست عزیز از بیماری اعتیاد میباشد و بیانگر دیدگاه هیچ گروه و انجمن خاصی نیست و بیشتر هدف خود را بر اساس بهبودی متمرکز ساخته است مطالب این وبلاگ بر گرفته از تجارب شخصی خودم و همدردانم میباشد که سالها با این بیماری دست و پنجه نرم کرده و امروز به ساحل آرامش رسیده ایم و زندگی بدون مصرف مواد را تجربه میکنند. این مطالب حاصل درد و رنج و یا تجربه ی از مرگ یک انسان است که امروز در اختیار شما دوست عزیز قرار می گیرد.به امید روزی که هیچ معتادی از درد اعتیاد از بین نرود
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه
امكانات
در یاهو با سبحان چت کنید
اگر متقاعد به عجز در مقابل مواد نشوید , مواد شما را متقاعد خواهد کرد

عطش برای آزادی

 

بیماری اعتیاد چیست

تاکنون تعریف کاملی از این بیماری نشنیده ام و شاید به تعداد معتادان روی زمین بتوان تعاریفی بر آن آورد ولی در کل بیماری اعتیاد یک بیماری با سه جنبه جسمی , روانی و روحانی است.

1- جنبه جسمی: فرد معتاد از لحاظ جسمی وابستگی شدید به مواد مخدر پیدا کرده است و در صورت مصرف نکردن به موقع دوچار اختلالاتی در بدن میشود که بیشتر این اختلالات قابل درک میباشند مانند درد و ضعف در بدن , تغییر رنگ چهره , تعریق , جاری شدن ناخود آگاه آب از بینی و چشم و...

2- جنبه روانی: فرد معتاد از لحاظ روانی داعما در حال وسوسه فکری برای تهیه و مصرف مواد مخدر و یا به فکر محل مصرف , دوستانی که با آنها مصرف میکند و... میباشد در کل بیمار اعتیاد از یک اختلال و انحراف فکری رنج میبرد و روان فر معتاد کاملا در گیر چیزهای است که از دید افراد عادی پوچ به نظر میرسند ولی برای خود شخص افکار با ارزشی هستند که زندگی به انها بستگی دارد فرد معتاد همیشه فکر میکند زندگی بدون مواد مخدر امکان ندارد , این بیماری مرموز حتی باعث میشود معتاد زندگی قبل از مصرف مواد مخدر خود را از یاد ببرد و فراموش کند که روزی بدون مصرف مواد زندگی میکرده است.

3- جنبه روحی: فرد معتاد از یک درد و خلع روحانی رنج شدید میبرد او همیشه احساس میکند چیزی درون خود گم کرده است و برای پیدا کردن آن و ارضا شدن مواد مخدر مختلفی را امتحان میکند ولی بعد  از مدتی بدن نصبت به آن ماده هم مقاومت پیدا میکند و باید نوع مصرف یا مقدار آن تغییر کند. به همین دلیل است که بیشتر اوقات میتوان افسردگی و درگیری روحی را در معتادان به وضوح دید.مشکل روحانی معتاد یکی از مهمترین مشکلاتی است که مانع ترک و یا دلیل برگشت مجدد به طرف مواد میشود خلع روحانی درون معتاد چیزی نیست مگر درد بی خدایی و کمبود ایمان به یک نیروی برتر .معتادان در حال بهبودی راهی را پشت سر مینهند که این خلع را با یک نیروی واقعی پر کنند نیروی که پایان ناپذیر باشد و هیچ خلعی در وجود باقی نگذارد.
طبقه بندی: معتاد و بیماری اعتیاد،
برچسب ها:اعتیاد چیست، بیماری اعتیاد، معتاد،

ارسال توسط سبحان | تاریخ : شنبه 5 تیر 1389 | نظرات ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی

واقعیت زندگی و خدا محوری
نامه معتاد به خانواده اش
مطالبی از کتاب اول معتادان گمنام و تجربیات شخصی (1)
دعای آرامش , دعای قدم سوم , نیایش و مراقبه
کمک خانواده به معتاد ( معرفی گروه نارانان )
بهبودی از اعتیاد فعال
دعای آرامش انگلیسی
پیام امروز
مطالبی از کتاب یاداشتهای غار ترجمه فروهر تشویقی
معتاد کیست (دانلود فایل صوتی معتاد کیست )
تاریخچه اعتیاد در ایران
چرا معتادان گمنام
دعای آرامش , دعای قدم سوم
داستان پرواز یک دوست
اکستازی از شادی تا مرگ
مشروبات الکلی و بیماری الکلیسم
گوشه ی از تاریخچه انجمن معتادان گمنام ( NA )
بیماری اعتیاد چیست
معرفی کتابهای ترجمه و یا نگارش شده فروهر تشویقی
کراک مرگ خاموش
صفحات دیگر