تبلیغات
عطش برای آزادی - کراک مرگ خاموش
موضوعات سایت
صفحات جانبی
عناوین آخرین مطالب ارسالی
برچسب
نویسندگان
خلاصه آمار سایت
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
درباره وبلاگ

نام وبلاگ بر گرفته از نام کتاب عطش برای آزادی از فروهر تشویقی میباشد . این وبلاگ برای افزایش آگاهی شما دوست عزیز از بیماری اعتیاد میباشد و بیانگر دیدگاه هیچ گروه و انجمن خاصی نیست و بیشتر هدف خود را بر اساس بهبودی متمرکز ساخته است مطالب این وبلاگ بر گرفته از تجارب شخصی خودم و همدردانم میباشد که سالها با این بیماری دست و پنجه نرم کرده و امروز به ساحل آرامش رسیده ایم و زندگی بدون مصرف مواد را تجربه میکنند. این مطالب حاصل درد و رنج و یا تجربه ی از مرگ یک انسان است که امروز در اختیار شما دوست عزیز قرار می گیرد.به امید روزی که هیچ معتادی از درد اعتیاد از بین نرود
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه
امكانات
در یاهو با سبحان چت کنید
اگر متقاعد به عجز در مقابل مواد نشوید , مواد شما را متقاعد خواهد کرد

عطش برای آزادی

 

کراک مرگ خاموش
هر چند این وبلاگ بیشتر به بهبودی از مصرف مواد مخدر تمرکز دارد ولی دانستن مطالبی در مورد مواد مخدر میتواند درک ما را از این بلای خانمانسوز افزایش دهد.

کراک

كراك برای اولین بار از كوكائین تهیه و در اواخر تابستان و اوایل پاییز سال 1985 میلادی وارد بازار شهر نیویورك شد.

كراك خطرناك‌ترین ماده اعتیادآوری است كه تاكنون به بازار آمده است. این ماده به حدی وابستگی‌آور است كه یك بار مصرف آن فرد را معتاد می‌سازد. اوج شیوع كراك در دهه 1980 بود. كراك ارزانتر از پودر كوكائین بود و به‌طور گسترده در دسترس مردم، خصوصاً افراد فقیر قرار گرفت. كشیدن كراك عامل اصلی شیوع آن می‌باشد.

کراک چیست؟

معمولاً با انجام فعل و انفعالات شیمیایی ......


برای مطالعه روشهای های مصرف , علائم , عوارض و ... به ادامه مطلب مراجعه کنید


كراك

كراك برای اولین بار از كوكائین تهیه و در اواخر تابستان و اوایل پاییز سال 1985 میلادی وارد بازار شهر نیویورك شد.

كراك خطرناك‌ترین ماده اعتیادآوری است كه تاكنون به بازار آمده است. این ماده به حدی وابستگی‌آور است كه یك بار مصرف آن فرد را معتاد می‌سازد. اوج شیوع كراك در دهه 1980 بود. كراك ارزانتر از پودر كوكائین بود و به‌طور گسترده در دسترس مردم، خصوصاً افراد فقیر قرار گرفت. كشیدن كراك عامل اصلی شیوع آن می‌باشد.

كراك چیست؟

معمولاً با انجام فعل و انفعالات شیمیایی كوكائین را freebase می‌كنند. این بدین معنی است كه كوكائین هیدروكلراید را به كوكائین خالص تبدیل می‌سازند. این كوكائین خالص نسبت به حرارت مقاوم بوده و می‌تواند از راه دود كردن هم مصرف شود. به این ماده اصطلاحاً كراك گفته می‌شود.

نحوه مصرف

كراك غالباً در پیپ‌های شیشه‌ای دود می‌شود. برای معتاد شدن به كراك فقط چند پیپ كفایت می‌كند.

علائم مصرف

كراك خیلی سریع جذب ریه گشته و به‌سرعت به مغز می‌رسد. پس از مصرف كراك حالت تهاجمی به فرد دست داده، و ادامه مصرف آن باعث بزرگ شدن قلب و افزایش فشارخون ـ بسیار شدیدتر از كوكائین ـ می‌گردد. به دلیل آثار سریع تدخین و رسیدن سریع ماده به مغز به دنبال مصرف كراك، علایم بلافاصله ظاهر می‌شود، اما در عرض 12 دقیقه تحلیل می‌رود.

عوارض مصرف

مصرف كننده كراك چه آن را از طریق استنشاق استعمال كند چه از راه كشیدن با پیپ، دیگر نمی‌تواند از مصرف آن خودداری كند و پی‌درپی استفاده خود را بالاتر می‌برد. اصولاً فردی كه كراك مصرف می‌كند، دیگر بر خود تسلط ندارد و گویا خودی خود را گم كرده است.

اما در هر حال مصرف مداوم كراك به سردرد و پرش‌های عصبی ـ عضلانی، پرخونی، تورم، خونریزی و زخم مخاط بینی، سوراخ شدن تیغه میانی بینی، كاهش وزن، عوارض قلبی، مشكلات عروق مغز، تشنج و در نهایت مرگ در اثر مصرف مقدار زیاد كراك منجر می‌شود.

کراک قبل و بعد

نكات

● اسامی خیابانی كراك عبارتند از كراك، راك، باس و راكس.

● كراك به دلیل گران بودن و دسترسی نادر آن در ایران چندان شایع نیست.

● آنچه كه در ایران با عنوان كراك مصرف می‌شود، معمولاً هروئین خالص است كه به نام كراك توزیع می‌شود.

كراك ایرانی

ماده‌ای كه امروزه در كشور ما به عنوان كراك عرضه می‌شود ماده جدیدی است كه هیچ شباهتی به كراك بدست آمده از كوكایین ندارد . شكل ظاهری این ماده كلوخی شكل ، كرم رنگ و دارای پرزهایی شبیه پشمك می‌باشد

این ماده از تركیب هرویین، قرص‌های روان گردان و مواد شیمیایی و اسیدی ناشناخته ساخته شده است، طوری كه به آن شیره هرویین هم گفته می‌شود . خواص این كراك شبیه مواد افیونی از خانواده تریاك و هرویین است اما با این تفاوت كه به مراتب قوی‌تر و خطرناك‌تر از مواد فوق بوده و اعتیاد بسیار شدید و وحشتناك‌تری را به دنبال دارد. . این کراک توسط مافیای روسیه تولید و درایران پخش میشود .

نحوه مصرف

روش مصرف كراك شبیه تریاك به صورت تدخین همراه با سنجاق و سوزنی كه جایگزین سیخ و سنجاق شده است، می‌باشد. یكی از دلایل مهم شیوع مصرف این ماده مخدر، مصرف راحت ، بی بو و سریع‌الاثر بودن آن است و مهمتر از همه اینكه فروشندگان این ماده مدعی هستند كه” مصرف این ماده اعتیادی به همراه ندارد”؟!


عوارض مصرف

عوارض مصرف كراك علاوه بر نشئگی شامل سرخوشی، احساس آرامش ، چرت زدن شدید و عرق كردن است. حالت خماری كراك علاوه بر عوارض خماری تریاك و هرویین، عصبانی بودن و پرخاشگری شدید، تهوع و استفراق را نیز به دنبال دارد. شخص مصرف كننده در این حالت قابل كنترل نیست و رفتارهای بسیار خطرناكی از او سر می‌زند كه قابل پیش‌بینی هم نیست. چنین فردی معمولاً از نزدیك‌ترین فرد خانواده گرفته تا فروشنده مواد مخدر و یا مأموران پلیس و یا به هركس دیگری حمله‌ور می‌شود.

این کراک شدیدا فرد مصرف کننده را دچار خواب آلودگی یا به اصطلاح خودمانی «چرت» میکند . مصرف مداوم این ماده مخدر در کوتاه مدت (مدت یکسال ) اثرات مخرب جبران ناپذیری در بدن فرد مصرف کننده اعم از عفونت اجزای داخلی بدن , پوسیدگی دندانها , سرطان حنجره و ریه , نابودی ریه و کبد ایجاد میکند . بطور کلی تمام اجزائیکه در تماس مستقیم با دود کراک هستند ذره ذره نابود شده و می پوسند . در برخی موارد دیده شده که در مصرف کنندگانی که طولانی مدت از این مواد استفاده میکنند , میزان عفونت بدن به قدری است که اجزای بدن از هم جدا میشوند و گوشت زیر پوست دچار عفوت شده و به اصطلاح کرم میگذارد . گفته میشود کسانی را که در اثر مصرف کراک می میرند در هنگام دفن غسل نمی دهند چون در هنگام شستشو اجزای بدن از هم جدا میشوند .

نكات آخر

● تخریبی را كه تریاك در طی ده‌ها سال برای مصرف كننده خود به وجود می‌آورد، كراك در طول چند ماه ایجاد می كند و حتی بیشتر.

مصرف كننده كراك با چند دود یا پك به اوج نشئگی می‌رسد و به همین خاطر به آن 1 ، 2 ، 3 هم می‌گویند

● فرد وابسته به تریاک می‌تواند سال‌ها زنده بماند و در کنار مصرف زندگی عادی خود را نیز داشته باشد. حتی وابستگان به هروئین اگر وادار به تزریق نشوند، می‌توانند10تا 20 سال زنده بمانند و شاید هم بیشتر. اما شخصی که 3ماه بعد از مصرف کراک تا سی کیلو از وزن بدنش کم می‌شود آیا می تواند بیش از 2 سال زنده ‌بماند ؟

● فرد وابسته به کراک در پایان اولین سال مصرف خود حداقل کبد و طحالش را از دست خواهد داد. این شخص هرگز نمی‌تواند بیش از یک ماه زندگی عادی داشته باشد. پس از یک ماه یا نشئه و خمار و یا در حال درد کشیدن است.. پس از گذشت 6 ماه، مصرف زیاد كراك نه تنها نشئگی را برطرف نمی كند، بلكه تنها برای آرام ساختن درد فرد به كار می رود.درواقع این آخرین ماه‌های عمر یک فرد وابسته به کراک است و متاسفانه بسیاری از این افراد قبل از رسیدن به این مرحله می‌میرند

· کراک بدلیل نداشتن بو و سهولت استفاده نسبت به سایر مواد مخدر متاسفانه باعث جذب مصرف کنندگان سایر مواد مانند تریاک گردیده است . مصرف کراک به قدری آسان است که فرد در مدت 5 دقیقه حتی در دستشوئی و با استفاده از فندک و نی یا لوله و سنجاق می تواند آنرا مصرف نماید .

طبقه بندی: انواع مواد مخدر رایج،
برچسب ها:کراک مرگ خاموش، کراک، مواد مخدر کراک، عوارض کراک، کراکی، اعتیاد به کراک، بهبودی از کراک،

ارسال توسط سبحان | تاریخ : جمعه 14 خرداد 1389 | نظرات ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی

واقعیت زندگی و خدا محوری
نامه معتاد به خانواده اش
مطالبی از کتاب اول معتادان گمنام و تجربیات شخصی (1)
دعای آرامش , دعای قدم سوم , نیایش و مراقبه
کمک خانواده به معتاد ( معرفی گروه نارانان )
بهبودی از اعتیاد فعال
دعای آرامش انگلیسی
پیام امروز
مطالبی از کتاب یاداشتهای غار ترجمه فروهر تشویقی
معتاد کیست (دانلود فایل صوتی معتاد کیست )
تاریخچه اعتیاد در ایران
چرا معتادان گمنام
دعای آرامش , دعای قدم سوم
داستان پرواز یک دوست
اکستازی از شادی تا مرگ
مشروبات الکلی و بیماری الکلیسم
گوشه ی از تاریخچه انجمن معتادان گمنام ( NA )
بیماری اعتیاد چیست
معرفی کتابهای ترجمه و یا نگارش شده فروهر تشویقی
کراک مرگ خاموش
صفحات دیگر